Festival jednakih mogućnosti


Učenici naše škole sudjelovali su na Festivalu jednakih mogućnosti (F=M). Ovaj je festival tradicionalna međunarodna manifestacija urbane kulture u kojoj sudjeluju osobe s invaliditetom.  Manifestacija se održava na Trgu bana Josipa Jelačića te se publika može uvjeriti u velike umjetničke vrijednosti različitosti među nama.

Svrha je Festivala predstavljanje stvaralačkih mogućnosti izvođača koji žele poručiti kako trebamo poštivati različitosti.

Organizator je Festivala, i njegov idejni zaštitnik, Društvo tjelesnih invalida u Zagrebu.

Učenici naše škole, pomoćnici u nastavi, članovi dramske skupine pokazali su kako se različitost poštuje u našoj školi. Za svoj su nastup i točku pod nazivom Djevojčica i stablo dobili gromoglasan pljesak. U programu su sudjelovali učenici 1. d razrednog odjela te učenici 5. i 6. razreda, članovi dramske skupine.