Sveti Nikola posjetio naše učenike

Danas su naši učenici učinili plemenito djelo. Krampusić Strašimir je tužan zalutao među učenike naše škole i požalio se da ga se svi silno boje. Učenici su domišljato, uz pomoć djevojčice Lare, smislili čudnovati napitak od kojeg je Krampusić postao jako dobar.

Krampusić, zahvalan i sretan, poželio je da plemenitost učenika naše škole vidi i sam Sveti Nikola. Zajedno su otpjevali pjesmicu Sveti Niko svijetom šeta. I zamislite, Sveti Niko ih je obradovao svojim dolaskom. Iako umoran, pripremio je lijepe riječi i, naravno, pune čizmice. Kao zahvalu, učenici su Svetog Nikolu darivali recitacijama.
Naša časna Gita ispričala je učenicima legendu o djelu Svetog Nikole i tradiciji darivanja djece u očišćene čizmice. Bilo je to radosno i zasluženo druženje sa Svetim Nikolom.