Prometna učilica u našoj školi

I ove su godine u našoj školi održane radionice Prometne učilice. Prometna je učilica web aplikacija koja učenicima omogućava upoznavanje s prometnim propisima i pravilima te osnovama prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu.

Sudionici su radionica bili učenici od 5. do 8. razreda koji su od 16. do 25. listopada mnogo naučili o sigurnom sudjelovanju u prometu te provjerili naučeno rješavajući vježbe. Ponovili su kako se moramo ponašati kao pješaci, što moramo znati kao biciklisti u prometu, na što treba paziti kada putujemo javnim prijevozom i školskim autobusima. Sve su to samo neke od tema o kojima su učenici raspravljali. Predstavljeno im je  i 9. državno natjecanje osnovnoškolaca u poznavanju prometnih pravila i propisa u koje su se odmah uključili.